O diecézní pouti rodin na Maria-Hilf v neděli 11. května budou na tomto poutním místě instalovány relikvie blahoslavené rodiny Ulmových z Polska, které papež František blahořečil v loňském roce. Otec biskup si přeje, aby se rodiny v naší diecézi před touto slavností (od 2. do 10. května)  modlili novénu k této blahoslavené rodině. Text novény k osobní modlitbě najdete ke stažení pod článkem jako obvykle a také bude možnost se připojit ke společné modlitbě v rámci prvního týdne měsíce května při májových pobožnostech v našich chrámech. Také bude možnost se připojit k modlitbě s našimi hlavními pastýři a to skrz Facebook nebo kanál YouTube (čtěte dále)...

Biskup Martin David a jeho vikáři Jan Czudek a Daniel Vícha povedou devět modlitebních setkání ve dnech, které Pouti rodin předchází. Společná modlitba začne ve 20 hodin vždy v některém z kostelů, kde funguje on-line přenos bohoslužeb. K modlitbám se tedy můžete připojit jak osobně, tak on-line na diecézním YouTube Facebooku (případně na YouTube hostitelských farností). V kalendáři na webu ostravsko-opavské diecéze je již uvedeno, kdo kterou modlitbu povede. Biskup Martin se ujme novény v Místku (2. 5.), Českém Těšíně (7. 5.) a ostravské katedrále (10. 5.). Generální vikář Jan Czudek se bude modlit s věřícími ve Štěpánkovicích (4. 5.), Ostravě-Kunčičkách (5. 5.) a Jablunkově (6. 5.). P. Daniel Vícha pojede do Hradce nad Moravicí (3. 5.), Čeladné (8. 5.) a Frýdku (9. 5.).

Pin It