I v naší farnosti slavíme Světový den nemocných a to především společným udílením Svátosti pomazání nemocných. Letos bude v neděli 12. února, při všech dopoledních bohoslužbách a to hned po památce Panny Marie Lurdské, kterou v celé církvi slavíme každoročně 11. února. Někdy lidé mají za to, že se tato svátost uděluje až těsně před smrtí. NENÍ TOMU TAK !!! Je to Svátost, která má nemocným pomoci v tíživém prožívání nemoci a stáří. Tuto svátost je možné přijmout i vícekrát a pro pokřtěné katolíky starší 60 let i každoročně. Tuto svátost přijímají i těžce nebo chronicky nemocní, a to v mladém věku, jako posilu duše i těla.

Svatý otec každý rok posílá poselství nemocným celého světa, které je možné si přečíst na stránkách Církev.cz

A v naší farnosti jsem nemocným k tomuto dni také napsal dopis, který budou dostávat při společném udílení Svátosti nemocných v kostele v neděli 12. února 2023. Je k dispozici ke stažení i na našem webu.