Blíží se nám Velikonoční svátky a určitě se zajímáte, jak to letos bude se zpovídáním a bohoslužbami. Samozřejmě, že plány už máme a snad se nám je podaří i naplnit. Bohoslužby budou vesměs jako loni a zpovídání bude začínat na Květnou neděli odpoledne. V 15.00 hodin na vás budeme čekat i s cizími zpovědníky. Rozhodně doporučujeme si svatou zpověď vykonat, protože je dobré "uklidit" před svátky nejen v našich domovech, ale v našich srdcích. Připravme se tedy dobře na slavení letošních Velikonoc, aby i v našem životě a v našem srdci Kristu vstal. Plakátky rozpisů časů zpovídání i rozpis velikonočních bohoslužeb jsou pod článkem.

Ke čtvrté neděli postní posílá biskup Martin David do farností svůj pastýřský list o rodině. V neděli, které se říká latinsky Laetare máme totiž hned dva důvody k radosti: kromě blízkosti Velikonoc je to i oslava 30. narozenin Centra pro rodinu a sociální péči. A o rodinu je třeba opravdu v dnešní době bojovat. To víme nejlépe všichni z vlastní zkušenosti. Přečtěte si celý pastýřský list pod článkem a je k dispozici i polská verze.

Prostní duchovní obnova nám skončila a mnozí jste jistě nestihli všechny přednášky. A nebo se k některým myšlenkám chcete vrátit. Pro tento případ jsem slova otce Martina Sedloně, OMI nahrával. Něco se mi podařilo celkem v dobré kvalitě, něco méně, ale dávám tyto nahrávky k dispozici. Samozřejmě se souhlasem otce Martina. Věřím, že nám všem pomohou lépe prožívat naši víru a objevovat v našem životě Boží lásku. Odkaz k poslechu a nebo ke stažení je pod článkem.

Uplynul zase nějaký čas a vy se můžete těšit na další přednášku v rámci farní akademie. Tenkrát to bude o vztahu mezi lidmi, hlavně v manželství. Lektorem bude tentokrát Jan Zajíček, zakladatel Centra pro rodinu při biskupství ostravsko- opavském. Je to člověk velmi kompetentní, protože v současnosti pomáhá manželským párům, aby k sobě znovu našli cestu. Jeho přednáška nese název: "Překážky trvalého vztahu a čtyři kroky k jeho proměně." Bude se odehrávat v katechetickém domě, nedaleko kostela Povýšení sv. Kříže a začátek je v 19.00 hodin. Rozhodně se těšte, protože to bude stát za to. Plakátek najdete pod článkem.

Už se nějakou domu mluví o farním zájezdu do Polska. A už zde máme konkrétní informace. Uskuteční se od 15. do 19. května tohoto roku. Pojede se do Mariapoli Fiore v obci Trzcianka (Mazovské vojvodství), kde budeme bydlet a odtamtud budeme vyjíždět na některá místa v okolí. V plánu je navštívit Varšavu - Wialnów, kde je královský zámek s krásným parkem a nedaleká moderní bazilika Boží prozřetelnosti. Další místo na výlet jsme naplánovali Kazimierz Dolny a další. Setkáme se ale též s obyvateli Mariapoli, kde bude možné se dovědět co to vlastně je a proč tam lidé žijí a přicházejí žít. Více informací najdete na informačním letáku pod článkem.