V rámci Farní akademie jsme měli možnost se setkat s knězem záchranářem otcem Martinem Uhrem, který pracuje jako lékař záchranář na Záchranné službě v Ostravě, zároveň jako kněz působí v rámci Hnutí Fokoláre - Díla Mariina v různých komunitách tohoto církevního hnutí po celé Evropě. Na přednášce mluvil o své práci, a na základě svých zkušeností. Zaznělo například co dělat, když se člověk setká se situací, kdy je třeba volat záchranný integrovaný systém, jak správně komunikovat s lékaři v této situaci, co od nich čekat, jak také komunikovat s pacienty, také však mezi sebou navzájem v našem běžném životě. Mluvilo se také o skutečnosti darování orgánů, jak sdělit člověku nepříjemnou pravdu o jeho zdravotním stavu apod. Za mě to bylo velmi zajímavé. Poslouchat celou přednášku i s dotazy můžete pod článkem.

 

Pin It