Asi ne každý stihl dnešní přednášku o výchově dětí ve víře v rodinách od otce Petra Smolka z Ostravy - Mariánských Hor, kde je v současnosti farářem (jeho hlas asi znáte i z přenosů papežských mší a modlitby Anděl Páně, přenášené TV Noe). Každý asi hledá způsob jak to dělat. Otec Petr, který přednášku vedl, nám dnes nedal jasný recept, co funguje spolehlivě, ale ukázal na pár skutečností, které je dobré nepominout. A mnohokrát zaznělo, že ty nejdůležitější momenty, kdy se výchova uskutečňuje jsou často bez přípravy a mnohdy i velmi spontánní. Vychází mi tedy z toho, že je potřeba při výchově velmi spolupracovat s Duchem Svatým. Taky zdůraznil, že je důležité se za děti, které vychováváme modlit. Nemluvit ani tak příliš s dětmi o Bohu, ale spíše o dětech s Bohem. A kdo se chce zaposlouchat více do zkušeností a moudrostí, které nám otec Petr předal, najde pod článkem odkaz ke stažení. Samozřejmě nahrávku zveřejňujeme se souhlasem otce Petra.

Pin It